Başkan Alp” Ünye 1957 Spor’un Önüne Engel Koyanlar Var”

Ünye 1957 Spor oyuncularının konaklama yeri olan ‪Cevizdere Spor Tesisleri hakkında Başkan Hüseyin Tavlı ile görüşme yapan Kulüp Başkanı Hamza Alp basının karşısına geçti. Yapılan açıklamada Alp,” Ünye 1957 Spor 4 yıldır oradaydı, bu saatten sonra orda olup olmayacağını birkaç gün içinde acil toplanıp karar verirlerse ben de yönümü ona göre çizeceğim.”dedi.

Yıllardır Ünye 1957 Spor’un Binicilik Tesislerindeki yerde konakladığını ifade eden Başkan Hamza Alp,” Ünye Belediyesinin konaklama noktasında takıma sahip çıkmadığı takdirde yapacak bir şeyinin olmadığını belirterek “Ünyespor’u ben evimde yatıracak değilim. Bildiğiniz gibi Ünyespor, Ünye Belediyesi’nin de birleşimi ile Ünye 1957 Spor olmuştur. Ünyespor’u 4 yıldır Ünye Belediyesi yönettiğinden dolayı, sporcular Cevizdere‘nin bulunduğu yerde kalıyordu. Bizde bir hafta önce oraya gittik, futbolcular rahat mı, bir eksiklikleri var mı diye kendimizce tespitlerde bulunduk.”dedi.

Hüseyin Tavlı,”Biz Orayı Otel Olarak Kullanmak İstiyoruz”

Başkan Hüseyin Tavlı’nın binicilik tesislerinde bulunan konaklama yerinin otel olarak kullanılacağını söylemesinin ardından tepkisini dile getiren Başkan Hamza Alp,” Bu tespitlerin ardından bugün Belediye Başkanımız sayın Hüseyin Tavlı ile bir araya geldim. Hüseyin Tavlı “Artık Ünyespor’un bir yeri olmalı, Ünyespor’un orada durması biraz abestir. Biz orayı otel olarak kullanmak istiyoruz. Ünyespor’u şuanda orada düşünemiyorum, belediye meclisinden bir karar almam lazım ve karar sonucunda Ünyespor’a burayı verebiliriz dedi.” Ben şahsen yıkıldım, çünkü Ünye 1957 Spor Hamza Alp’ın yönetiminde değildir. Biz kulübü devraldığımızda kulübün orada bir yeri olduğunu biliyorduk ve ona istinaden talip olduk. Belediye başkanımız, “ben bunu encümene sormam lazım ve çıkacak karara göre hareket etmem lazım” dedi. Tabi ki belediye başkanımız encümene soracaktır ama encümenin Ünye 1957 Spor’un orada kalmasından dolayı bir fikir beyanı varsa belediye başkanı “4 yıldır Ünyespor buradaydı, bundan sonrada burada kalacaktır” demeli ve bu durumda encümenin hiç birisi itiraz etmez. Yani kısacası Başkanımızın söylemiş olduğu cümle encümeni etkileyecektir.”şeklinde konuştu.

Ünyespor’u Ben Evimde Yatıracak Değilim

Gelen oyuncuları evimde mi yatıracağım diyerek konuşmasına devam eden Başkan Alp,” Biz bir yola çıktık ki Ünye Belediyesinden de hiç bir beklentimiz yok diye söylemiştik ama kanunun amatör spor kulüplerine vermesi gereken paralar var. Daha önceki yönetimde bunlar nasıl verildiyse şimdide devam edecektir. Eğer Ünyespor’un yatacak yerini Ünye Belediyesi vermeyecekse, benim ve yönetimimin tek başına çırpınmasının bir anlamı yoktur. Çünkü Ünyespor’u ben evimde yatıracak değilim. Ünyespor Ünye’nin bir malıdır, Ünye Belediyesi’nin bir malıdır, Ünye Kaymakamlığı’nın bir malıdır. Ben burada sadece yönetim olarak daha iyi yönetirim diye geldim ama yeri yurdu yoksa da benim yapacağım bir şey yok.”ifadelerini kullandı.

“Hamza Şimdiden Ağlamaya Başladı” Demeyin

Kimse benim için ağlamaya başladı demesin diyen Başkan Alp,”Bunu sakına sakın “Hamza şimdiden ağlamaya başladı” diye anlamayın. O zaman Ünyespor’u siz devralın, ben bırakıyorum, yatacak yerini de siz ayarlayın. Ünyespor’un sporcularının yatacak yeri Ünye Belediyesi tarafından tahsis edilmediği takdirde ben bu işin çok zor olacağını, hatta olmayacağını söylüyorum. Eğer Ünye Belediyesi ve Belediye encümeni Ünye 1957 Spor’a yatacak ve barınacak yer vermiyorsa benim yönetiminde yapacağı bir şey yok.”diye kotuştu.

Önüme Tampon Koyanlar Var

Önüne engellerin konulmaya başlandığını söyleyen Alp,”Önceki basın açıklamalarımda belirttim, transfer çalışmalarını yaptık. Hatta Erzurum’daki yerleri dahi ayarladık. Ayın 1’inde futbolcular toplanacak, ayın 22’sinde de seçmeler var dedik. Benim ve yönetimimiz söylemiş olduğu her şey rayında gidiyor. Ama benim önüme tampon koyanlar var. Bende bunu Ünyespor’lu taraftarlarla paylaşmak istedim. Biz Ünye ile birlikteysek, Ünye’nin de bir şekilde Hamza Alp’in yönetimine sahip çıkması lazım, bu birliktelik ile olur. 4 yıldır Ünye Cevizdere’de at hanında yatan Ünyespor bu saatten sonra niye yatmıyor, niye yatamıyor ya da niye belediye meclisine sunulup bu kararla önümüze alınıyor. Bunun benim susmamdan kaynaklandığını zannediyorum. Çünkü kamuoyunda her şeyi normal götürmeye çalışıyorum.”dedi.

Ben Ünyespor’u Sokak Başlarında Almadım

Köşe başlarında konuşanlara tepkisini de dile getiren Başkan Alp,”Geçtiğimiz günlerde köşe başlarında konuşmayın demiştim. Yine aynısını söylüyorum, Ünyespor’a bu yönetim sahip çıktıysa siz de bu yönetime sahip çıkacaksınız. Ben Ünyespor’u kongrede aldım, sokak başlarında almadım. Kongre sizlerde gelseydiniz, benden daha iyi yöneticinizi söyleseydiniz, siz alsaydınız. Talip olup aldığım bu görevde önüme bu tür durumlar geldiğinde de maalesef benim yapabileceğim bir şey yok.Buradan belediye encümenine sesleniyorum, Ünye 1957 Spor 4 yıldır oradaydı, bu saatten sonra orda olup olmayacağını birkaç gün içinde acil toplanıp karar verirlerse ben de yönümü ona göre çizeceğim.”diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın