Ünye 1957 Spor, Şampiyonluk Kapısında

U-12 Ligi Play Of yarı final maçında Fatsa Dolunayspor ile karşı karşıya gelen Ünye 1957 Spor, normal süresi 2-2 biten maçta rakibini penaltı atışları sonucunda 4-3 mağlup ederek adını final grubuna yazdırdı.

Karşıyaka Spor Tesislerinde oynanan yarı final mücadelesinde Fatsa Dolunayspor ile karşı karşıya gelen Ünye 1957 Spor alt yapısının minik oyuncuları rakibini penaltılarla mağlup ederek il şampiyonluğu için final grubuna yükseldi.

Maça M.Tuğra Yeşilyurt, Selim Sekmen, A.Arda Güney, C.Can Dikmen, Abdüssamet Uslurak, M.Efe Kartal, Göktunç Akkaya, Yusuf Sekmen ilk sekizi ile sahaya çıkan Ünye 1957 Spor U-12 takımında yedek kulübesinde sadece Serkan Sinecek ve Ege Taşkın vardı. Maça iyi başlayan Fatsa Dolunayspor karşısında kalesinde ilk golü gören Ünye 1957 Spor takımı Yusuf Sekmen ile penaltı atışından yararlanamayınca beraberlik şansını kaçırdı. İlk yarıda Fatsa Dolunayspor bir gol daha kazanarak devreyi 2-0 üstünlükle tamamladı.

Mücadelenin ikinci yarısında gol arayan Ünye 1957 Spor, Yusuf Sekmen’in frikikten attığı 2 golle skoru eşitledi ve maçın normal süresi 2-2 sona erdi. Penaltı atışlarında kalesinde 2 gole geçit vermeyen kaleci M.Tuğra Yeşilyurt takımı için önemli avantaj sağlarken Yusuf Sekmen, C.Can Dikmen, A.Arda Güney, Göktunç Akkaya kullandıkları penaltı atışlarını gole çevirmeyi başardı. İki penaltı atışında kaleci Tuğra’ya takılan Fatsa Dolunayspor karşısında Ünye 1957 Spor maçı 4-3 kazanarak adını final grubuna yazdırdı.

Ünye 1957 Spor U-12 takımı teknik sorumlusu Hakan Kenanoğlu ve Bünyamin Yılmaz, zor maçlar oynadıklarını ifade ederken Dolunayspor karşısında turu geçmelerine çok sevindiklerini ifade etti. Çocuklarımız 2-0 yenilgiden eşitliği sağlamayı başardılar ve penaltılar neticesinde gülen taraf biz olduk diyen Ünye 1957 Spor U-12 takımı antrenörü Bünyamin Yılmaz, hem kendi oyuncularını hem de Dolunaysporlu oyuncuları mücadelelerinden dolayı tebrik ettiğini ifade etti. Hakan Kenanoğlu, final grubunda iki maç oynayacaklarını bu maçları kazanmaları halinde ise U-12 ligi şampiyonu olacaklarını sözlerine eklerken Ünye 1957 Spor alt yapısının hiç bir şekilde ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi.

Siz de birşeyler yazın